JABKOBRANÍ
NaCOOPni kariéru

Řetězec COOP

Skupina COOP

Svaz českých a moravských spotřebních družstev (SČMSD) sdružuje 53 spotřebních družstev, z toho 47 obchodních, která provozují dohromady téměř 2.800 prodejen s celkovou prodejní plochou okolo 400.000 m2 a zaměstnávají na 15.000 lidí. Členská družstva vystupují pod společnou značkou COOP, která je tak největší sítí prodejen potravin v České republice. 

Více než 400 prodejen potravin je začleněno do maloobchodních řetězců COOP TUTY, COOP TIP, COOP TERNO, COOP DISKONT a COOP STAVEBNINY. 

Kromě obchodní činnosti provozuje SČMSD také 11 středních odborných škol, manažerský institut, půjčovnu automobilů pod značkou Europcar, společnost COOP Energy, apod. 

Medipoint

logo

 

COOP LÉKÁRNA - MEDIPOINT 

 

Bolí vás hlava? Nad ránem jste dostali teplotu a k lékaři se vám nechce, myslíte si, že to
zvládnete klidem, vitaminy a jednoduchým přípravkem proti chřipce? Došly ve vaší
lékárničce náplasti a vaše dcera se právě řízla do prstu? To všechno jsou drobné příhody,
které náš život provázejí, ať chceme, nebo ne. Ne vždy je třeba návštěva ordinace
odborníka, ne vždy složitých zásahů a sofistikovaných léků. Ani není nutné
trmácet se autobusem do vzdálené lékárny...

Aby tomu tak mohlo být, jsou v každé
prodejně vyškolení zaměstnanci, kteří získali osvědčení o odborné způsobilosti prodejce
vyhrazených léčivých přípravků. Jen ti jsou kompetentní zákazníka vést, vysvětlovat,
doporučovat, o tento segment se starat. Pečlivě se kontroluje skladování a teplota
prostor, umisťování do stojanů, nakupovat se smí vyhrazené léčivé přípravky pouze
od jejich distributorů nebo výrobců. Za vyhrazená léčiva se považují prostředky
proti bolesti hlavy, svalů, zubů, při ženských obtížích, dále antipyretika, která se používají
proti nachlazení a chřipce, i prostředky na dezinfekci a léčivé čaje

Tyto lékárny naleznete na našich vybraných prodejnách

 

COOP BOHDALOV 

COOP BOROVNICE

COOP BORY 

COOP BYSTŘICE NAD PERNŠTEJNEM

COOP DALEČÍN 

COOP DOBRONÍN 

COOP DOMANÍN

COOP DOUBRAVNÍK

COOP JÁMY

COOP JIMRAMOV 

COOP KŘIŽANOV

COOP KŘOVÍ

COOP LÍSEK

COOP MĚŘÍN 

COOP MORAVEC

COOP NÍŽKOV

COOP NOVÁ VES

COOP NOVÉ VESELÍ 

COOP OSOVÁ BÍTÝŠKA 

COOP OSTROV NAD OSLAVOU

COOP PAVLOV

COOP POLNIČKA 

COOP RADEŠÍNSKÁ SVRATKA

COOP RADOSTÍN NAD OSLAVOU

COOP ROZSOCHY

COOP ŘEČICE

COOP SLAVKOVICE

COOP SNĚŽNÉ 

COOP STRÁNECKÁ ZHOŘ 

COOP STRÁŽEK 

COOP VELKÁ BÍTEŠ

COOP VELKÁ LOSENICE 

COOP VELKÉ MEZIŘÍČÍ, DRUŽSTEVNÍ

COOP VELKÉ MEZIŘÍČÍ, HLINIŠTĚ 

COOP VELKÉ MEZIŘÍČÍ, MÍROVÁ 

COOP VEPŘOVÁ

COOP VOJNŮV MĚSTEC

COOP ZUBŘÍ

COOP ZVOLE

COOP ŽĎÁREC

COOP ŽĎÁR NAD SÁZAVOU

 

Ukázka COOP LÉKÁRNY na naší prodejně Velké Meziříčí - Hliniště 

lékárna

 

 

 

 

 

 

COOP Club

coop club

 

Na těchto stránkách nalezneze zajímavé rady a tipy, recepty, soutěže a tak dále. Klub a jeho výhody pro všechny zákazníky řetězce COOP.

 

 

 RECEPTY, TIPY A RADY PRO TENTO TÝDEN... 

Sladke houby

SLADKÉ HOUBOVÉ POCHOUTKY

Dalo by se říci, že houbaři do kategorie sladkých pochoutek nemají co mluvit. Houby nasladko – co to může být za jídlo? Ale my vám s našimi recepty ukážeme, že tato kombinace může být naopak velmi zajímavá a chutná. No, posuďte sami!

SLADKÝ HOUBOVÝ DEZERT

400 g hub – pýchavek, 100 g másla, 100 g moučkového cukru

Pýchavky dobře očistíme a nakrájíme na plátky 2 mm silné. Na pánvi rozehřejeme máslo a na mírném ohni na něm smažíme plátky hub po obou stranách do zlatova. Osmažené plátky dáme na misku, pocukrujeme a podáváme k čaji nebo grogu. Lze jíst teplé i studené.

POCHOUTKOVÝ MOUČNÍK SE ŽAMPIÓNY

200 g žampiónů, 1 šlehačka, 500 g tvarohu, 50 g želatiny, 200 g cukru, 2 dl bílého, koňak, mléko, 100 g oříšku nebo mandlí, aromatické koření (muškátový květ, hřebíček, nové koření, koriandr, rozmarýn)

Houby uvaříme s aromatickým kořením (koření máme v plátěném sáčku nebo v čajníkovém vajíčku), necháme vařené houby na sítě okapat a nadrobno pokrájíme. Následně je pokapeme koňakem a na noc je uložíme do ledničky. Želatinu dáme asi na dvě hodiny napučet ve víně, potom ji i s vínem nalijeme do šlehače, přilijeme 2 dl vroucí vody. Po částech přidáváme tvaroh a cukr a šleháme. Zvlášť rozmixujeme šlehačku a přidáme rozšlehaný tvaroh. Dortovou nebo jinou vhodnou formu vypláchneme mlékem, nalijeme do ní část ušlehané masy, posypeme ji strouhanými oříšky (mandlemi) a žampióny a necháme chvíli v ledničce ztuhnout. Podobným způsobem vytvoříme i ostatní vrstvy. Nakonec moučník posypeme nastrouhanými oříšky nebo mandlemi a uložíme do chladničky.

PALAČINKY S POMERANČEM A HOUBAMI

250 g hub (směs), 200 g mouky, 5 dl mléka, 2 vejce, 40 g cukru, máslo, sůl, 3 pomeranče

Z mouky, mléka a vajec připravíme palačinky. Houby odusíme na másle. Nastrouhanou pomerančovou kůru smícháme s cukrem a nadrobno pokrájenými pomeranči. Následně všechno promícháme s houbami. Směsí naplníme palačinky.

PLNĚNÉ TRUBIČKY

1 lístkové těsto, 250 g nakládaných hub, 100 g šunky, 100 g mandlí, sůl, šlehačka.

Trubičky upečené z lískového těsta, naplníme směsí, kterou připravíme z jemně posekané šunky, nakládaných hub, mletých pražených mandlí. Zdobíme šlehačkou.

OPILÉ JAHODY S HOUBAMI

150 g eidamského sýra, 250 g jahod, 30 g slaniny, 300 g žampiónů, 2 dl koňaku, 2 vejce, sendvič na topinky, mletý pepř, zelená petrželková nať, sůl

Eidamský sýr pokrájíme na jemné plátky. Jahody naložíme na několik hodin do koňaku. Z hub si připravíme náplň: očištěné houby posolíme a odusíme na slanině, zahustíme vajíčky a opepříme. Přidáme posekanou zelenou petrželovou nať. Teplou náplň zabalíme do plátku sýra, ozdobíme jahodami a upevníme párátkem. Podáváme na topinkách ze sendviče.

PERNÍK S HOUBAMI

1 kg hladké mouky, 250 g práškového cukru, 100 g kostkového cukru, 150 g tuku, 4 vejce, 4 lžíce medu, 60 g mletých sušených hub, 1 lžička mletého hřebíčku, 2 lžičky skořice, 2 lžičky prášku do pečiva, 2,5 dl černé kávy, citrónová kůra

Do mouky vmícháme koření, houby, 2 vejce, tuk (máslo nebo Hera), kávu, prášek do pečiva, med. Z kostkového cukru připravíme karamel, zaléváme ho vodou, rozmícháme a necháme vychladnout. Studený karamel přidáme do mouky; těsto vymícháme tak, aby bylo vláčné. Necháme je 30 min. stát, přikryté nádobou nebo utěrkou, aby nevyschlo. Vyválíme z těsta asi 2 mm hrubou placku a vykrajujeme z ní rozličné figurky (nejlépe když použijeme tvořítko v podobě hříbečků). Vytvořené figurky potřeme vajíčkem a 10 – 15 minut pečeme ve vyhřáté troubě. Upečený perník zdobíme polevou z práškového cukru, vody, bílku z vejce a citrónové kůry. Můžeme použít i rozpuštěnou čokoládu, zvláště na figurky v podobě hříbečků, kdy obě polevy kombinujeme.

shutterstock 187562447

POZNÁTE ESPRESSO, AMERICANO, CAPPUCCINO A LATTE?

Stát se skutečnými odborníky na kávu, to chce léta praxe a skutečný zájem. Ovšem proč být za úplné neznalce a burany, když přijdete do lepší kavárny či restaurace? Pojďme si shrnout alespoň některé omyly a mystifikace, které se bohužel u nás hojně drží, a představit si, jak to vlastně se základními druhy kávy je.

UŽ ŽÁDNÉ PICCOLO!

Piccolo, pikolo, picolíčko,..ne! Nic jako piccolo ve světě kávy neexistuje. V Italštině toto slovo znamená „malý" a možná právě pro to si tento název někteří jedinci osvojili a přiřadili jej klasickému espressu, protože zkrátka nebyli zvyklí na tak malé množství kávy ve svých hrnečcích.

Takže při příští návštěvě kavárny vymažte tento výraz ze svého slovníku a dopřejte si raději espresso.

ESPRESSO, RISTRETTO, DOPPIO

Když říkáme espresso, myslíme tím espresso a ne ekspreso, presso nebo pressíčko. My víme, že doba je uspěchaná a ty dvě písmenka na začátku mohou znamenat problém, ale přece jen to v rámci kávového sebezdokonalení zkusme vyslovovat tak, jak se má.

Espresso můžeme také dělit na ristretto, espresso a doppio. Klasické kvalitní espresso by mělo sestávat přibližně z 8g kávy a výsledný produkt má asi 30g.

V případě ristretta se používá stejné množství kávy, ovšem pouze poloviční množství vody a ve výsledku získáme kolem 15-20g nápoje. Jedná se tedy o chuťově nejvýraznější a nejsilnější espresso.

Dvojnásobek kávy i dvojnásobné množství vody než je tomu u espressa se poté používá k přípravě doppia a ve výsledku získáme asi 60g nápoj.

LUNGO/AMERICANO

Jestliže je na vás espresso přeci jen opravdu malé a silné, máte ještě jednu možnost. Nevolejte po „větším pressu", ale objednejte si raději lungo či americano. Tato káva vám na stole přistane v drtivé většině českých podniků právě po objednávce espressa. Není to ovšem správně, jak jste se mohli dočíst výše.

Jestliže o tento druh nápoje požádáte, mělo by se vám dostat espressa takzvaně prodlouženého horkou vodou, tedy do většího hrnečku. V lepším případě dostanete klasické espresso a horkou vodu v malé konvičce, abyste si kávu prodloužili dle vlastní chuti.

CAPPUCCINO

Cappuccino je nejčastěji rozděleno na třetiny, 1/3 kvalitně připraveného espressa, 1/3 horkého mléka a 1/3 mléčné pěny. Pěna by měla být velmi jemná, krémová. Žádné velké bubliny by se na správně našlehaném mléce opravdu objevovat neměly. Kazí nejen výsledný vzhled, ale také chuť. Takové cappuccino klidně obsluze vraťte.

CAFFÈ LATTE/ LATTE MACCHIATO

Další z častých omylů v českém prostředí. Představa caffè latte v mnohých evokuje sklenici s pruhy mléka, kávy a pěny. V tomto případě se ovšem jedná o latte macchiato. Caffè latte se připravuje podobně jako cappuccino s tím rozdílem, že se k espressu přilévá pouze mléčná mikropěna.

Na nápojové lístky pak nepatří latte, latté, káva latté apod. Jestliže si u nás objednáte latte, s největší pravděpodobností jednu ze zmíněných káv skutečně dostanete, ovšem v Itálii byste v tomto případě dostali pouze sklenici mléka.

shutterstock 220782298

ZÁZVOR S MEDEM A CITRONEM PROTI VIRÓZÁM

Je všeobecně známo, že tito tři pomocníci jsou napumpování vitamíny a lidé po některém z nich sahají téměř denně a to nejen při nemoci. Spojme je ale dohromady a získáme doslova léčivou bombu, která ničí viry a bakterie a napomáhá při léčení viróz a chřipek daleko lépe, než leckteré tabletky či kapky z lékárny.

CO BUDEME POTŘEBOVAT?

1 ks větší zázvor (asi 10 cm dlouhý)
2 ks citron (ideálně bio)
¾ hrnek med


POSTUP:

1. Zázvor lehce oloupeme, spíše očistíme například drsnější houbičkou, jelikož nejvíce vitamínů se nachází právě těsně pod kůrou.
2. Vhodíme do mixéru a rozmixujeme na drobnější kousky.
3. Pokud máme citrony v bio kvalitě, postačí je opláchnout a osušit. V opačném případě je důkladně omyjeme octovou vodou a poté ještě čistou vodou, abychom se zbavili případných pesticidů a jiných nečistot.
4. Citrony i s kůrou pokrájíme na silnější plátky a přidáme k zázvoru. Opět rozmixujeme, aby se zázvor s citronem propojili.
5. Výslednou směs dáme do sklenice a zalijeme medem.
Vložíme do lednice a necháme alespoň 3 dny odležet.
Poté užíváme buď samostatně (1 malou lžičku za den, výborný pomocník na bolest v krku) nebo ve formě čaje. 1 vrchovatou lžičku zalijeme horkou vodou, necháme vylouhovat (případně přecedíme) a pomalu upíjíme co nejteplejší. Tuto směs je vhodné užívat i jako prevenci například před chřipkovou sezónou.

COOPManie

coopmanie obrázekVyhlašujeme novou jarní soutěž
pro třídy základních škol z celé Moravy a Slezska :-)

Zapojte se do hry, sbírejte účtenky z prodejen COOP, a vyhrajte jedinečný třídní výlet! COOPMánie proběhne v termínu od 3. 3. 2014 do 30. 4. 2014.

Vítěznou třídu čekají nezapomenutelné zážitky v Disneylandu v Paříži! Další atraktivní výlety pro druhé až páté místo. Navíc můžete soutěžit o 2 počítače do vaší třídy a školy.

 

Výhry:

1. cena autobusový zájezd do Paříže do Disneylandu pro vítězný třídní kolektiv.
2. cena 3 denní výlet do Jeseníků pro celý třídní kolektiv.
3. cena 2 denní výlet do Jeseníků pro celý třídní kolektiv.
4. cena 2 denní výlet do Beskyd pro celý třídní kolektiv.
5. cena jednodenní vodácký výlet pro celý třídní kolektiv.

Zúčastnit se mohou všechny třídní kolektivy 1. - 9. tříd z moravských a slezských základních škol. Stačí zaregistrovat vaši třídu do formuláře a sbírat účtenky z prodejen COOP s datem od 3.3. do 30.4.2014 včetně. Více informací o soutěži a registraci naleznete zde»

Pro inspiraci ve sbírání účtenek :-)

disneyland 01disneyland 02disneyland 03disneyland 04disneyland 05disneyland 06disneyland 07disneyland 08disneyland 09disneyland 10disneyland 11

COOP Mobil

Co či kdo je COOP Mobil?                                                                      COOP Mobil_volejte

COOP Mobil je nový plnohodnotný virtuální operátor,
který působí v České republice. 

Proč se připojit ke COOP Mobilu? 

 • • Bez smlouvy a bez závazků získáte výhodné volání. 
 • • Při pravidelném nákupu můžete volat o 20 % LEVNĚJI!
 • • Účtujeme po vteřinách. Tarifikace 1 + 1 je nejvýhodnější způsob účtování, protože se jedná o reálné účtování skutečně provolaných vteřin a minut. 


TARIFY

Tarif START

 • SIM karta je přednabitá kreditem 200 Kč. 
 • Účtujeme po vteřinách - vždy platíme pouze za čas, který opravdu provoláte, ani vteřinu navíc!
 • Dobíjet můžete již od 150 Kč. 
 • Dobitý kredit má platnost 3 měsíce. 
 • Při pravidelných nákupech máte možnost získat slevu 20 % na volání a SMS. 

START Účtované ceny s DPH Účtované ceny s 20% slevou
za pravidelný nákup
Volání na mobil a pevné linky ČR 2,50 Kč 2,00 Kč
SMS do mobilních sítí v ČR 1,50 Kč 1,20 Kč


Tarif STANDARD
 (se smlouvou)

 • Výhodný balíček volných minut a SMS.
 • Účtujeme po vteřinách - vždy platíte pouze za čas, který opravdu provoláte, ani vteřinu navíc!
 • Výhodnější volání do SMS do vlastní sítě. 
 • Při pravidelných nákupech máte možnost získat slevu 20 % na volání a SMS. 
Měsíční paušál 199 Kč 60 min. + 60 SMS 60 min. + 60 SMS
STANDARD se smlouvou Účtované ceny s DPH

Účtované ceny s 20% slevou
za pravidlný nákup

Volání v rámci sítě COOP Mobil 1,20 Kč 0,96 Kč
Volání na mobil a pevné linky ČR 2,50 Kč 2,00 Kč
SMS v síti COOP Mobil 1,00 Kč 0,80 Kč
SMS do mobilních sítí v ČR 1,50 Kč 1,20 Kč

 Tarif RODINA (se smlouvou pro 1 až 3 SIM)

 • Výhodný balíček volných minut a SMS pro rodinu v rámci jedné smlouvy. 
 • Jedno přehledné vyučtování. 
 • U tarifu RODINA sdílíte společně 200 volných minut a 200 volných SMS. 
 • Tarif umožňuje mít najednou až 3 SIM karty pod jednou smlouvou. 
Měsíční paušál 659 Kč 200 min. + 200 SMS 200 min. + 200 SMS
RODINA se smlouvou  Účtované ceny s DPH Účtované ceny s 20% slevou 
za pravidelný nákup 
Volání v rámci sítě COOP Mobil 1,20 Kč 0,96 Kč
Volání na mobil a pevné linky ČR 2,50 Kč 2,00 Kč
SMS v síti COOP Mobil 1,00 Kč 0,80 Kč
SMS do mobilních sítí v ČR 1,50 Kč 1,20 Kč

 
 Více o COOP Mobilu

Uzavírky prodejen

Záblatí
16. 5. 2022 - 17. 5. 2022
Bohdalec
17. 5. 2022
Velké Meziříčí - Mírová
18. 5. 2022
Záborná
18. 5. 2022 - 21. 5. 2022
Polnička
23. 5. 2022
Nové Město na Moravě
24. 5. 2022
Jívoví
25. 5. 2022
Nyklovice
26. 5. 2022
Bobrová
30. 5. 2022
Vidonín
31. 5. 2022